אתה כאן:   ראשי מאמרים שימוש בצמחים כתחליף לתרופות קונבנציונאליות
שימוש בצמחים כתחליף לתרופות קונבנציונאליות דוא
נכתב ע"י מערכת חיות ירוקות   
שלישי, 29 נובמבר 2011 23:26

קיימים תוספי תזונה שונים ורבים המורכבים מצמחי מרפא אשר יכולים לשמש כתחליף ואלטרנטיבה יעילה לתרופות הקונבנציונליות. ניתן להשתמש בצמחים על מנת לטפל בתסמינים ובגורמים למחלות בצורה אפקטיבית ובטוחה. שלא כמו תרופות קונבנציונאליות רבות, השימוש בצמחי מרפא הוא בטוח ועדין יותר לגוף החייה, הוא סלחני יותר ובעל סיכוי לתופעות לוואי נמוך ביותר.
 

ההבדל בין התרופות הקונבנציונאליות לבין אלו הטבעיות נובע מכך שהתרופות הקונבנציונאליות מורכבות מרכיבים כימיקליים אשר בודדו ממקורם (לרוב המקור הוא צמחי) ורוכזו במעבדות, כך שתכונותיהם הטבעיות יובלטו בצורה ניכרת ואף מוגזמת לעיתים. צמחי מרפא, לעומת זאת, מכילים מאות ואף אלפי רכיבים כימיקליים לא פעילים אשר ביחד עם החומרים הפעילים שבהם יוצרים איזון בין חומרי הצמח ובין תכונות החומרים ומעניקים לתרופה הטבעית סגולות שנובעות משילוב החומרים. סקפטיים רבים טוענים שצמחי המרפא הם פחות יעילים ולא בטוחים לשימוש בגלל שהחומר הפעיל הינו בריכוז נמוך מדי ומשתנה מצמח לצמח. אולם מנגד, עבור המטפל שיודע להשתמש בצמחי מרפא, המרכיב הפעיל של הצמח הוא רק חלק אחד מהגורמים לאפקטיביות של הצמח, כלומר, במקום להתרכז רק בחומר פעיל אחד מרוכז ומוגזם, המטפל מבין את הסינרגיה בין המרכיבים השונים של הצמח. ריבוי המרכיבים הוא זה שלמעשה הופך את השימוש בצמח לבטוח ואפקטיבי.

המרכיבים הפעילים והלא פעילים השונים בצמח הם אלו המובילים לאיזון התוסף לעומת מרכיב פעיל מרוכז ומוגזם אחד. הטבע יודע לעשות את האיזון הנכון בין כל מרכיביו השונים של הצמח וכפי שהחיות יודעות באופן אינסטינקטיבי לטפל בעצמן בטבע באמצעות צמחים כך השימוש בצמחי מרפא הוא בטוח יותר ושלם יותר - השלם גדול מסך חלקיו. אנחנו נוסיף ונציין כי חומר מרוכז שמבודד הוא בדרך כלל חומר שמגיע לרמות רעילות ומסוכנות ששימוש בו מעבר למומלץ יכול ליצור סכנה של ממש לחיים או לאיברים חיוניים ואילו מאחר שהטבע הוא זה שיצר ופיתח את הצמחים שמשמשים אותנו לרפואה, החומרים בתוספים הטבעיים לרוב אינם מגיעים לרמות רעילות גבוהות ומסוכנות כמו שהתרופות הקונבנציונאליות מגיעות.

בדרך כלל שימוש בתרופה קונבנציונאלית יראה טיפול בסימפטומים במהירות אולם לרוב זה לא יטפל בבעיה האמיתית שממנה התפתח הסימפטום ואילו השימוש בצמחי מרפא בחלק מהמקרים (ביחד עם טיפול הוליסטי) פותר את הסיבה לסימפטום ולא מטפל רק בסימפטום, מה שכן מאחר שהשימוש בצמח מרפא הוא בטוח יותר ומאוזן יותר, את התוצאות אנחנו נראה בחלוף זמן קצת יותר ארוך מהתרופות הקונבנציונאליות.

כיום קיימים פתרונות טבעיים רבים לקשת רחבה של בעיות וניתן להשתמש בהם כתחליף לתרופות קונבנציונאליות או כטיפול משלים להשגת תוצאות טובות יותר, מאוזנות, וכפתרון לבעיה האמיתית ולא כטיפול רק בסימפטום.

אם הווטרינר שלנו מכיר את תכונות צמחי המרפא הוא ידע להשתמש בהם בצורה נכונה וכחלק אינטגרלי מהטיפול הקונבנציונאלי. אנחנו יכולים לספר על מצבים שווטרינרים בארץ אשר טיפלו באמצעות תרופות קונבנציונאליות עברו להשתמש בתוספים ותרופות המבוססים על צמחי מרפא והשיגו תוצאות טובות בטיפול בבעיה. לדוגמא, וטרינר שעבר להשתמש בתוסף המבוסס על צמח הוולריאן לטיפול בחרדה וחוסר שקט אצל כלב וזאת לאחר שהכלב השתמש בעבר בפרוזאק.

חשוב לנו לציין כי אין ספק שהרפואה הקונבנציונאלית כבודה במקומה מונח וכי ישנם מקרים בהם לרפואה הטבעית אין מענה, אולם במקרים רבים ניתן להעניק לחיית המחמד טיפול עם סיכונים נמוכים יותר ואפקטיביות לא מופחתת, זאת באמצעות שימוש צמחי מרפא.

 

כניסת חברים


איבדת את סיסמתך?
שכחת את שם המשתמש?
עוד אין לך חשבון? הירשם

עגלת קניות
הסל שלך ריק.

   

תהיו בקשר....