אתה כאן:   ראשי מאמרים גם חיות מחמד מרגישות חרדה
גם חיות מחמד מרגישות חרדה דוא
נכתב ע"י מנהל אתר   

 

בדומה לבני אדם סיטואציות שאינן מוכרות עלולות לגרום לכלבים וחתולים לחוש חרדה ולחשש לגבי ביטחונם האישי. פחד זה מוביל את חיות המחמד להתנהגויות אשר אינן אופייניות להם אשר עלולות להוביל לפגיעה בסביבה או פגיעה עצמית - חשוב לזהות ולדעת להתמודד עם מצבים אלו בכדי להגן על חיית המחמד ולמנוע ממנה פגיעה בעצמה.איך אנחנו יודעים שהכלב בחרדה?

-          יללות ונביחות רבות

-          ניסיון לברוח או להתחבא – לעבור דרך קירות, לרוץ לפינה מתחת לשולחן או כיסא.

-          התגרדות או ליקוק עצמי אובססיבי.

-          הליכה/ריצה במעגלים.

-          התנשפות בכבדות.

-          איבוד תיאבון.

-          עשיית צרכים לא נשלטת.

-          רעידות.

כל בעל חיית מחמד יודע איך הכלב/חתול שלו מתנהגים ביום יום ויכול להבחין האם ישנה התנהגות חריגה ברגע שמתחילים לשמוע אזעקות ופיצוצים.

 

מה ההבדל בין תרופות וטרינריות לתוספים טבעיים?

תרופות ווטרינריות מורכבות לרוב מנגזרות סינטטיות של חומר פעיל מסוים וזאת לעומת התוספים הטבעיים המורכבים בעיקרם מצמחים ועשבי מרפא שנמצאים בשימוש כבר אלפי שנים.

גם התרופות וגם התוספים הטבעיים מתאימים למצבים של חרדה, פחד, לחץ, היפראקטיביות, חששנות, אגרסיביות ומצבים א-נורמליים נוספים.

ההבדלים בין התרופות לתוספים באים לידי ביטוי בעיקר מבחינת ההשפעה שלהם על חיית המחמד ותופעות הלוואי המתקבלות. לרוב, ניתן להבחין כאשר חיית המחמד נמצאת על סם הרגעה כזה או אחר. כלומר, העיניים יכולות להפוך אדמומיות וכבדות, חיית המחמד יכולה להפוך אפתית, שאינה מגיבה לסביבה, כלבים עלולים לשכוח פקודות בסיסיות שידעו (או פשוט להתעלם מהפקודה), חלקם יכולים להפוך ישנוניים ואיטיים בתגובות ועוד. כמובן שתופעות הלוואי משתנות מחיית מחמד אחת לאחרת והדבר תלוי גם במינון התרופה הנלקחת. ישנם כלבים וחתולים שלא יפגינו שום תופעת לוואי בכלל.

ברוב המקרים, כאשר חיית המחמד תקבל תוסף המורכב מחומרים טבעיים, תופעות הלוואי יהיו כמעט ולא קיימות. חיית המחמד פשוט תיכנס למצב של רגיעה. הסיבה לכך היא שברוב המקרים התוספים מורכבים ממספר צמחים ו/או עשבי מרפא (לעומת נגזרת סינטטית מרוכזת אחת) אשר החומרים הפעילים בהם מאזנים האחד את השני ובכך מפחיתים את תופעות הלוואי.

נמצא שתוספים טבעיים הינם מאוד אפקטיביים להרגעת חרדות במיוחד כתוצאה מרעשים סביבתיים. לרוב, ניתן להבחין באפקטיביות תוך 20-30 דקות מרגע לקיחת התוסף ומשך הפעילות היא בין 4-7 שעות תלוי בסיטואציה ובחיית המחמד עצמה. בנוסף, ניתן לתת את התוספים על בסיס יום יומי קבוע ולכן הם מתאימים במיוחד לסיטואציות שאינן בשליטת הבעלים ולא ניתן לצפות אותן מראש.

אנו איננו באים לפסול את השימוש בתרופות הרגעה קונבנציונאליות – ישנם מצבים שהם מהווים את הפתרון הטוב ביותר לחיית המחמד לפני שהבעלים מחליט למסור אותה או לפני שחיית המחמד פוגעת בעצמה – אולם חשוב להדגיש כי יש להתאים את המענה התרופתי לחיית המחמד האינדיבידואלית וברוב המקרים עדיף להתחיל בתוסף טבעי עם או בלי אילוף לפני שעוברים לתרופות החזקות יותר.

 

דרכי טיפול בחרדה –

-          משחק וניסיון להסיח מהרעשים ועידוד התנהגות "רגילה".

-          הקמת מקום מסתור לכלב/חתול שבו הם מרגישים מוגנים (עדיף בחדר הממוגן בכדי שלא יישאר בחוץ כשכולם רצים לשם) – לשים סמיכה ו/או כלוב שבו ירגישו בטוח.

-          להיות רגועים לידם ולא לצעוק – הם מרגישים את הרוגע ונרגעים בעצמם.

-          לא ללטף את חיית המחמד בזמן החרדה – היא רואה בליטוף כגמול חיובי על ההתנהגות שלה וזה מקבע את ההתנהגות.

-          להכניס גם אותם לחדרים הממוגנים (חתולים בכלוב נשיאה) ולא להשאיר אותם בחוץ לבד בבית.

-          כמובן לא ללכת עם הכלבים לטיול משוחררים.

-          אם זה בית עם חצר לנסות לא להשאיר את הכלב בחצר – כלב יפתיע את בעליו ויהפוך לקופץ אולימפי כאשר יעבור גזר של 2 מטר.


____________________________________________________________________________
dogcat

      מוצרי הרגעה טבעיים

 

כניסת חברים


איבדת את סיסמתך?
שכחת את שם המשתמש?
עוד אין לך חשבון? הירשם

עגלת קניות
הסל שלך ריק.

   

תהיו בקשר....