אתה כאן:   ראשי מאמרים שיטות הטיפול בסרטן לחיות מחמד
שיטות הטיפול בסרטן לחיות מחמד דוא
נכתב ע"י מנהל אתר   

סרטן הוא אינו מחלה אלא מספר מחלות אשר מתרחשות כאשר תאים בגוף ממשיכים להתחלק ולהתרבות בצורה לא מבוקרת, פולשים לרקמות סמוכות והורסים אותם ומפיצים את התאים הנגועים למיקומים אחרים בגוף. תאי הסרטן מושמדים בצורה איטית יותר אם בכלל כך שמספרם ממשיך לגדול כל הזמן.

למערכת החיסון תפקיד קריטי בהתמודדות עם סרטן שכן תפקידה הוא לזהות תאים אבנורמליים אלה ולהשמידם בתחילת המחלה, לפני שהתאים מספיקים להתרבות ולשלוח גרורות למקומות נוספים בגוף.

הסימפטומים

ישנם מספר סימפטומים אשר עלולים לציין הימצאות סרטן בגוף חיית המחמד:

-          איבוד תיאבון

-          איבוד משקל

-          עייפות כרונית

-          גושים אבנורמליים אשר גדלים ללא הפסקה

-          קושי בנשימה, אכילה, מתן שתן או צואה

-          דימום או הפרשות

-          ריח חזק ולא נעים המופץ מכל פתח שהוא בגוף

טיפולים קונבנציונאליים

רוב הטיפולים הקונבנציונאליים, כגון כימותרפיה והקרנות, מבוססים על העובדה כי לגידולים ממאירים יש קצב גידול מהיר יותר והתרופות פועלות כך שהן מפריעות לפעילות החלוקה ברמת ה – DNA של התא. מאחר ותאים בריאים עוברים חלוקה נורמלית, לטיפולים אלה ישנם תופעות לוואי מסוימות ואפקטיביות מוגבלת בחלק מן המקרים.

טיפול קונבנציונאלי נוסף הוא הוצאת הגידולים באמצעות ניתוח כירורגי. טיפול זה הוא אפקטיבי כל עוד ניתן להסיר את הגידול בשלמותו לפני שחלה התפרסות לשטחים נוספים בגוף.

הגישה ההוליסטית

חיות מחמד רבות מגיבות היטב לטיפולים הקונבנציונאליים אולם תופעות הלוואי, איכות החיים וסוגיות בריאות נוספות צריכים גם הם להילקח בחשבון כאשר בוחרים את שיטת הטיפול המתאימה.

לרוב, שיטות טיפול הוליסטיות נמצאות בשימוש יחד עם שיטות הטיפול הקונבנציונאליות על מנת לסייע להתמודד עם השפעות הלוואי בעיקר של טיפולי הכימותרפיה. הטיפולים המשלימים מסייעים לחזק את מערכת החיסון ולהכניסה לפעולה על מנת לתמוך בגוף.

שיטות הטיפול ההוליסטיות כוללות תזונה, תוספי מזון ודיקור.

תזונה

תזונה נכונה היא אבן היסוד לבניית מערכת חיסונית חזקה. רוב המזונות התעשייתיים עשירים בפחמימות אשר נמצאים לרוב במינונים גבוהים מדי לרמת הפעילות הנמוכה של חיית המחמד. תאי הסרטן משתמשים בפחמימות כמקור האנרגיה העיקרי שלהם. יש לספק לחיית המחמד תפריט עשיר בחלבונים, עם מעט פחמימות ורמות שומן סבירות בכדי לספק את התזונה האופטימלית בזמן המחלה.

תוספי מזון וצמחי מרפא

תוספי המזון וצמחי המרפא מספקים את התמיכה הנדרשת לגוף ולמערכת החיסון בזמני מחלה. רוב חיות המחמד חוות תופעות לוואי הן מהטיפול הקונבנציונאלי והן מהסרטן עצמו. בין היתר תופעות הלוואי כוללות אובדן תיאבון, עייפות ופגיעה בתאי הדם הלבנים שאמורים להילחם במחלה. תוספי המזון המחזקים את מערכת החיסון מספקים אנרגיה חיונית ומאפשרים לחיית המחמד להחלים מהיר יותר מן המחלה.

ישנם תוספי מזון המיועדים לחיות מחמד אשר נחקרו ונמצאו כמעודדים תאים מסוימים בגוף אשר מטרתם לתקוף ולהשמיד את תאי הסרטן. טיפול זה לרוב מוביל לתוצאה חיובית יותר מבחינת איכות חיי מחמד המחמד ואורך חייה.

רשימת צמחי מרפא אשר הינם בעלי השפעה חיובית על חיות מחמד הסובלות מסרטן:

-          Astragalus– מסייע להחזיר את מערכת החיסון לתפקוד תקין ומעכב צמיחת תאי סרטן.

-          Echinacea – מיטיב עם פעילות מערכת החיסון ופועל כטוניק למערכת הלימפה.

-          Ashwagandha – בעל תכונות אנטי גידוליות אשר מסייע למנוע או להאט את התפתחות הגידולים.

-          Milk Thistle – מסייע לשחזור פעילות תקינה של הכבד. מכיל סילימרין, אנטי אוקסידנט חזק במיוחד אשר מסייע לפעילות ניקוי הכבד.

-          Reishi Mushrooms – מגבירות את פעילות מערכת החיסון ומונעות גדילת תאי סרטן.

-          Selenium – אנטי אוקסידנט אשר מגן על ממברנות התאים ומאט את תהליך חמצון התאים.

-          Burdock – מחזק את מערכת החיסון ובעל תכונות אנטי גידוליות. מכיל אינולין, בעל תכונות פרה-ביוטיות (מסייע לגידול בקטריות חיוביות במעיים) לשמירה על מערכת עיכול תקינה ובעל תכונות אנטי סרטניות.

-          Sheep Sorrel – לשמירה על תפקוד תקין של הכליות ומערכת השתן. עשיר בוויטמינים ומינרלים.

-          slippery elm – מכיל כמויות גדולות של טאנינים וריר צמחים אשר מסייעים להפחתת הצטברות של מצבורי ריר ברקמות, בלוטות ותעלות עצבים. עשירה בסידן, מגנזיום וויטמינים.

-          Indian Rhubarb – פועל כמשלשל עדין ומסייע לניקוי הגוף, במיוחד הכבד מהצטברות רעלנים ופסולת. מפחית גדילת בקטריות במעיים, מפחית חום ודלקות. בעל תכונות נוגדות גידולים.

 

דיקור

נמצא כי דיקור מסייע בהפחתת תחושות כאב, דלקות שונות ומסייע לפעילות הנוירולוגית של חיות המחמד. הדיקור, במקרים רבים, מסייע לתקן את חוסר האיזון הבסיסי בגוף חיית המחמד אשר הוביל להתפתחות תאי הסרטן. ניתן להשתמש בדיקור על מנת להפחית תופעות לוואי כגון אובדן תיאבון, תחושות כאב ועוד.

 

לסיכום, חשוב לדעת כי מעבר לטיפולים הקונבנציונאליים קיימים טיפולים משלימים נוספים אשר במקרים רבים מסייעים לחיות המחמד להתמודד עם מחלות הסרטן השונות. הטיפולים ההוליסטיים מסייעים בהתמודדות עם תופעות הלוואי החמורות אשר מחלישות את חיות המחמד, פוגעות קשות באיכות חייהן ומקשות על תהליך ההחלמה התקין. שילוב מושכל של שיטות הטיפול הטבעיות עם הטיפולים הקונבנציונאליים יכול לא רק לסייע לשמור על איכות החיים של הכלב או החתול אלא ג במקרים רבים להאריך את חיי החיה ואף להצילה ממוות.

שימוש בתוספי המזון, החלפת תזונה וטיפולי דיקור נמצאו כאפקטיביים בהתמודדות עם מחלות הסרטן ולכן חשוב לקרוא בנושא ולשתף את הווטרינר המטפל במחשבותיכם על מנת למצוא את הטיפול הטוב ביותר עבור חבריכם על ארבע.

ניתן לפנות אלינו לשאלות נוספות על תוספי תזונה צמחיים לתמיכה בחולי סרטן.

 

כניסת חברים


איבדת את סיסמתך?
שכחת את שם המשתמש?
עוד אין לך חשבון? הירשם

עגלת קניות
הסל שלך ריק.

   

תהיו בקשר....